Wanna prysznicowa - alternatywa dla łazienek o niewielkim metrażu

Wanna prysznicowa – alternatywa dla łazienek o niewielkim metrażu

Łazienki o trudnym do zaaranżowania rozkładzie lub niedużej powierzchni mogą wymagać nietypowych rozwiązań. Jednym z nich jest wanna prysznicowa, która z powodzeniem zastąpi zarówno wannę, jak i prysznic. Kiedy warto się na nią zdecydować?

Wśród inwestorów, którzy przeprowadzają remont łazienki, znajdziemy zarówno entuzjastów wanny, jak i prysznica. Znajdą się i tacy, którzy zdecydują się na montaż obu urządzeń. W tym ostatnim przypadku konieczny jest jednak odpowiednio duży metraż.

Dlaczego warto zdecydować się na wannę?

Co zachęca użytkowników, którzy decydują się na montaż wanny? Najistotniejszą kwestią pozostaje tutaj komfort podczas kąpieli. Możliwość zrelaksowania się w wypełnionej wodą wannie z dodatkiem wonnych olejków lub soli do kąpieli potrafi dla naszego samopoczucia zdziałać cuda. Podobne zalety ma wanna prysznicowa. W tym drugim przypadku funkcja wanny została jednak połączona z funkcją prysznica.

Na wannę bardzo często decydują się też rodzice małych dzieci. Pociechy, które wyrosły już z wanienek dla niemowląt, najczęściej kąpane są w pełnowymiarowej wannie. W tym przypadku trudno będzie zastąpić je prysznicem. Z powodzeniem jednak możemy do tego celu wykorzystać wannę prysznicową. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na kabinę lub zasłonkę, która szczelnie zasłania wannę, przy entuzjastycznie nastawionych do kąpieli maluszkach unikniemy zachlapania całego pomieszczenia.

Wanna prysznicowa łączy wiele funkcji

Niektóre osoby uważają, że znacznie lepszym rozwiązaniem od wanny jest prysznic. Jego zaletą jest między innymi mniejsze zużycie wody. Dotyczy to jednak wyłącznie osób, które biorą szybki prysznic, a nie tych, które lubią długo relaksować się w strumieniu ciepłej wody. W tym drugim przypadku może się bowiem okazać, że bardziej oszczędne staną się kąpiele w wannie.

Wanna prysznicowa może być doskonałą alternatywą, jeśli wśród domowników spotkamy entuzjastów zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania. Rodzice, którzy zdecydowanie preferują szybki prysznic przed wyjściem do pracy oraz małe dzieci, które najłatwiej wykąpać w wannie to chyba klasyczny przykład rodziny, decydującej się na wannę prysznicową.

Innym przykładem mogą być osoby, które z uwagi na ciągły deficyt czasu zazwyczaj biorą prysznic, a w kąpieli relaksują jedynie w wyjątkowych okazjach. Nie chcą jednak rezygnować z tej możliwości, nawet jeśli takie odprężające kąpiele zdarzają się im bardzo rzadko.

Szeroki wybór to szerokie możliwości

Warto zwrócić uwagę, że wanna prysznicowa dostępna jest w wielu różnych modelach. Pozwala to dopasować ją do konkretnego pomieszczenia, nawet gdy to, okazuje się niewielkie. Znajdziemy wśród nich wanny o prostokątnych kształtach i klasycznych rozmiarach, a także wanny narożne. Niektóre z nich mogą mieć funkcję hydromasażu albo różne udogodnienia dla starszych osób. Tak duże zróżnicowanie asortymentu sprawia, że wanna prysznicowa powinna sprostać oczekiwaniom osób o różnych potrzebach.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge