Poznaj urok ogrodowych barków

Relaks na świeżym powietrzu nabrał innego wymiaru, od kiedy oprócz mebli wypoczynkowych do akcesoriów, które można wykorzystać w przydomowej przestrzeni, dołączył też barek ogrodowy. Pomysłów na jego wykorzystanie zapewne nie zabraknie osobom, które lubią spędzać czas na tarasie w towarzystwie rodziny i znajomych. Jedną z jego licznych zalet jest to, że ogranicza konieczność nieustannego biegania pomiędzy domem a ogrodem w celu przygotowania kolejnych, orzeźwiających drinków.

Barek ogrodowy potrafi umilić towarzyskie spotkania na łonie natury. Pozwala spędzać czas w gronie zaproszonych gości, bo wszystko, co konieczne, jest od razu dostępne na tarasie. Dzięki temu gospodarz może doskonale bawić się z przyjaciółmi, a dbając o to, by niczego im nie zabrakło, nie musi opuszczać towarzystwa.

Szeroki wybór – szerokie możliwości

Barki ogrodowe mogą mieć wiele różnych postaci i różnić się między dobą dodatkowymi funkcjami. Duża różnorodność to atut dla konsumentów, którym łatwiej przyjdzie dopasowanie konkretnego produktu do własnych potrzeb. Zróżnicowanie dotyczy tu przede wszystkim form poszczególnych modeli, choć duże znaczenie ma również zastosowany do ich produkcji materiał. Warto pamiętać, że można wśród nich wyodrębnić takie, które na stałe zostały wmurowane w przestrzeń ogrodu albo przenośne barki, które w razie konieczności sprzątniemy lub przeniesiemy w inne miejsce. Poszczególne modele różnią się też rozmiarem, kształtem oraz kolorem.

Barki na kółkach

W przydomowej przestrzeni doskonale sprawdzają się między innymi mobilne braki ogrodowe. Barki te w rzeczywistości mają postać niedużego stolika o dwóch blatach (górnym i dolnym). Dwie spośród jego czterech nóg zostały wyposażone w niewielkie kółka, dzięki czemu bez problemu uda się go przetransportować w inną część tarasu, bez konieczności zdejmowania stojących na nich naczyń.

Barek na kółkach może się sprawdzić w przydomowej przestrzeni jako dodatkowy stolik albo mały, szwedzki stół, na którym ustawione zostaną gotowe potrawy. Może też służyć do odkładania brudnych naczyń, przygotowywania posiłków na zewnątrz albo ustawienia wiaderka z lodem i przyrządzania drinków przed podaniem ich gościom.

Mobilne barki na kółkach mogą mieć dodatkowe udogodnienia, które podnoszą ich atrakcyjność. Przykładem jest wygodna rączka pomocna przy przestawianiu barku w inne miejsce, zabudowane pod blatem szafki do przechowywania lub zdejmowany blat, który może jednocześnie służyć jako taca do podawania zimnych napojów lub przekąsek.

Barek czy pojemnik na lód

Doskonałą propozycją, która podniesie komfort wspólnego biesiadowania na tarasie, może okazać się barek ze schowkiem ukrytym pod jego blatem. Taki barek może pełnić zarazem kilka funkcji. Po pierwsze doskonale sprawdza się jako estetyczny stolik, który daje możliwość regulacji wysokości blatu. Po drugie jako niewielki mebel do przechowywania. W ukrytym pod blatem pojemniku można schować naczynia albo drobne przekąski. Najczęściej jednak schowek służy jako pojemnik na lód. Wykonany z polipropylenu doskonale się do tego celu nadaje. Można schładzać w nim butelki bądź puszki z napojami. Podnoszony do góry blat barku pozwoli bez przeszkód wkładać do pojemnika z lodem butelki, sam natomiast może posłużyć do przygotowywania i serwowania drinków.

Barek ze schowkiem, podobnie jak barki na kółkach, jest mobilny, lekki i bez problemu może zostać przestawiony w inne, dogodne dla inwestora miejsca. Dzięki temu może znaleźć zastosowanie na tarasie, w ogrodzie, a niekiedy posłużyć również jako elegancki stolik w domu. Można ustawić go w dowolnym miejscu na terenie posesji i korzystać z możliwości sączenia chłodnych napojów bez względu na to, czy akurat wylegujemy się w hamaku, czy spożywamy obiad na tarasie. Taki mebel będzie też idealną oprawą domowych przyjęć na świeżym powietrzu. Doda im atrakcyjności i ułatwi serwowanie chłodnych napojów gościom.

Ze względu na wysoką estetykę tego modelu barek ze schowkiem przez inwestorów bardzo często jest wykorzystywany jako funkcjonalny stolik ogrodowy. Ponieważ jest niedużym meblem, nie powinno być również problemów z jego przechowywaniem w okresie jesienno-zimowym. Jest łatwy w utrzymaniu czystości oraz prosty w użytkowaniu.

Ogrodowe barki sprawdzą się podczas wypoczynku na tarasie, balkonie lub w ogrodzie. W niektórych przypadkach mogą być również wykorzystywane w warunkach domowych. Stają się niezastąpione podczas towarzyskich spotkań na świeżym powietrzu i zdecydowanie ułatwiają serwowanie chłodnych drinków.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge