Nowoczesny osprzęt elektryczny - sprawdź jego zalety

Nowoczesny osprzęt elektryczny – sprawdź jego zalety

Efektowne wnętrze wymaga efektownych rozwiązań. To dotyczy nie tylko rodzaju wprowadzonych do aranżacji materiałów oraz dodatków, ale także funkcjonalności niektórych sprzętów, a nawet wykonanych instalacji. Przykładem tego ostatniego są dotykowe włączniki światła.

Nowoczesny osprzęt potrafi zachwycić zarówno elegancką stylistyką, jak i komfortem, jaki można zyskać dzięki zastosowaniu go we wnętrzu. To ogromny atut w pomieszczeniach, gdzie duży nacisk kładzie się na efektowny wygląd i funkcjonalność.

Design dotykowych włączników

Nowoczesny osprzęt elektryczny wyróżnia się na tle klasycznych, dostępnych w większości polskich domów modeli włączników światła. W ich przypadku oświetleniem nie sterujemy za pomocą przełącznika, ale szklanego, dotykowego panelu. Jego płaska powierzchnia wygląda bardzo efektownie i doskonale współgra z pomieszczeniami urządzonymi w stylu nowoczesnym. Nie oznacza to jednak, że dotykowe włączniki nie mogą zostać zastosowane we wnętrzach o innej stylistyce.

Pośrodku szklanego panelu znajduje się podświetlane, małe kółko. To za jego pomocą steruje się oświetleniem. Wystarczy delikatne dotknięcie palcem, by światło włączyć lub wyłączyć. Zlokalizowane na panelu kółko świeci się na niebiesko (światło włączone) lub czerwono (oświetlenie wyłączone).

Dotykowe, szklane panele dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. W sklepie internetowym Gajwer.pl znajdziemy włączniki w kolorze czarnym, białym, szarym i złotym. Dzięki temu aranżacja z ich udziałem jest znacznie łatwiejsza i może zostać dopasowana do konkretnego projektu oraz wymagań użytkownika.

Funkcjonalność nowoczesnego osprzętu elektrycznego

Dużą zaletą dotykowych włączników jest ich funkcjonalność i komfort użytkowania. Warto zwrócić uwagę, że pośród szklanych paneli dostępne są nie tylko włączniki, ale także ściemniacze. Za ich pomocą użytkownicy mogą regulować poziomem natężenia światła. To umożliwia dopasowanie oświetlenia do pory dnia i aktywności użytkowników. Ściemniacze światła doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach wielofunkcyjnych, na przykład w salonie albo tam, gdzie zależy nam na stworzeniu klimatycznego nastroju. To również doskonała alternatywa do pokoju dziecięcego. Jasne oświetlenie doskonale sprawdzi się podczas zabawy, a stonowane pozwoli wyciszyć się przed snem.

Kolejny atut dotykowych włączników to podświetlany panel. Dzięki niemu użytkownicy z łatwością zlokalizują w ciemności włącznik światła, co pozwoli im uniknąć wielu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Inną korzyścią jest to, że trafiając ręką bezbłędnie do włącznika, nie spowodują zabrudzeń ściany wokół niego.

W nowoczesnych wnętrzach często stawiany na praktyczne i wygodne w użytkowaniu rozwiązania. Podobnie jest w przypadku osprzętu elektrycznego. Niektóre z dotykowych włączników oraz ściemniaczy dostępne są w wersji z pilotem. Pozwala to sterować oświetleniem zdalnie, bez konieczności podchodzenia do panelu. Nietrudno sobie wyobrazić sytuacje, w których sprawdzi się takie udogodnienie.

Dotykowe włączniki kontra klasyka

Panele dotykowe do sterowania oświetleniem mają wiele zalet i coraz chętniej wprowadzane są do współczesnych aranżacji. Wciąż jednak nie są jeszcze popularne tak, jak klasyczne, znane z większości domów włączniki. Wielu osobom wydaje się, że są zdecydowanie od nich droższe, przez co mogą być traktowane jak towar luksusowy. Prawda jednak jest taka, że dotykowe włączniki światła to wydatek na kieszeń przeciętnego Kowalskiego. Ich montaż nie nadwyręży znacznie domowego budżetu, może natomiast poprawić komfort użytkowania wnętrza.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge