Minimalistyczne, ale oferujące duże możliwości aranżacyjne – plafony ledowe

Oprawa lampy, która ściśle przylega do sufitu, zapewnia nie tylko większe bezpieczeństwo korzystania z powierzchni domowych. Plafony, bo o nich mowa, są w stanie uatrakcyjnić domową aranżację, wyeksponować to, co najpiękniejsze, ale i polepszyć proporcje niewymiarowych wnętrz. Te, które bazują na technologii ledowej, dodatkowo przynoszą oszczędności na rachunkach za prąd. Jak we wnętrzach prezentują się plafony ledowe?

Lampa do małych i dużych wnętrz

Niewielkie metrażem pomieszczenia trudno uzupełnić o oświetlenie wiszące. Lampy, które zwisają z sufitów niskich, mogą sprawiać, że podczas poruszania się po pokoju powstanie ryzyko zawadzenia o nie. Ponadto najpewniej przytłoczą, i nie dość, że aranżacja zniknie w cieniu źle dobranego oświetlenia sufitowego, to dodatkowo stanie się nieciekawa. Trudno będzie również mówić o świetle równomiernie rozpraszanym, a to jest potrzebne tak niewielkim, jak i przestronnym wnętrzom.

Plafony ledowe rozwiązują powyższy problem. Ze względu na formę płaskich lamp mocowanych do sufitu, przylegających bezpośrednio do powierzchni, co daje wrażenie, że nie zajmują wiele miejsca, sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. W tych najmniejszych nie zabierają zbędnie tak ważnej przestrzeni. Nie przytłaczają, a do tego równomiernie rozpraszają światło po całej powierzchni. Ich zalety można równie dobrze wykorzystać w przestronnych pomieszczeniach, bo pozwolą jeszcze lepiej je doświetlić i rozjaśnić.

Jako oświetlenie główne, ale i dodatkowe

Montowanie plafonów ledowych na suficie pozwala zaspokoić potrzeby wnętrz na oświetlenie główne. Ten sam rodzaj lamp może również znaleźć swoje miejsce na ścianach. Tego atutu nie oferują praktycznie żadne inne konstrukcje oświetleniowe.

Plafon, który znajdzie swoje miejsce na ścianie przyjmuje na siebie rolę kinkietu. Oświetla mniejsze fragmenty przestrzeni lub konkretne elementy. Nadając mu walorów lampki nocnej, sprzyjać będzie tworzeniu atmosfery, która daje szansę na wyciszenie tuż przed snem.

Decydując się na plafon, który ma być światłem dodatkowym, warto pomyśleć o nieco ciekawszej jego formie. Dzięki temu stanie się ozdobą. Taka dekoracja o funkcjach praktycznych będzie i modna, i funkcjonalna. Poza tym pozwoli zrezygnować z klasycznych ozdób, jak figurki, wazoniki i inne drobiazgi, które poza zwyczajną estetyką, nie wnoszą niczego świeżego do aranżacji, za to zajmują miejsce.

Różnorodność kształtów i kolorów

Plafony dostępne w szerokiej palecie kształtów i kolorów, także te ledowe. Nowoczesna technologia, która pozwala na mniejszy pobór mocy, ale jasne i komfortowe wnętrza, może mieć oprawę w klasycznym kształcie. Poza geometrią pojawiają się znacznie bardziej fantazyjne, designerskie konstrukcje, które wpisują się w potrzeby aranżacji współczesnych, w tym modnych loftów i wystrojów industrialnych.

Ledowe plafony do idealny wybór dla każdego, kto liczy na połączenie walorów praktycznych, z estetyką, oszczędnościami i możliwością zastosowania dodatkowych funkcjonalności, np. czujników ruchu.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge