Meble na mały balkon – jak urządzać tę przestrzeń?

Meble na mały balkon – jak urządzać tę przestrzeń, to pytanie, które zadaje sobie większość mieszkańców bloków. Tutaj rzadko kiedy można liczyć na obszerne przestrzenie, będące w stanie pomieścić dowolne meble, dekoracje czy też oświetlenie. Zwykle do dyspozycji mamy bardzo niewielki metraż. Zapominamy jednak, że to przedłużenie przestrzeni mieszkalnej i dobry plan zagospodarowania, to podstawa.

Meble na mały balkon – urządzanie prostymi sposobami

Balkon, jak uprzednio wspomniano, stanowi przedłużenie przestrzeni mieszkalnej. Powinien więc odpowiadać stylistyce, jaka gości we wnętrzu mieszkania. Nowoczesny, surowy balkon, a do tego rustykalne wnętrze? Takie połączenie nie sprawdzi się zbyt dobrze. Wybierajmy elementy, zarówno wyposażenia, jak i dekoracyjne, które współgrają z całością i są w stanie stworzyć harmonię.

Meble – to jeden z głównych problemów. Na balkonie chcemy stworzyć kącik do relaksu, oglądania wieczornych zachodów słońca, a nawet przegadania całej, ciepłej nocy. Bardzo dobrze sprawdzą się meble składane. Stolik i krzesła, które można postawić w kącie lub oprzeć o ścianę i jest porządek. Do tego miejsce, by na przykład rozstawić suszarkę z praniem. Alternatywą jest stolik przykręcany do ściany – również składany. Można taki kupić albo wykonać samodzielnie, co nie jest trudnym zadaniem.

Ważne oświetlenie

Światło jest niezbędne, jeśli na balkonie chcemy spędzać wolne chwile. Poza tym w porze jesienno-zimowej dość wcześnie robi się ciemno, zatem już za dnia wykonywanie jakichkolwiek czynności na balkonie, wiąże się ze sporymi niedogodnościami.

Oprawy oświetleniowe, poza dobraniem stylistyki, powinny być stosunkowo lekkie i niewielkie, aby wyeliminować efekt przytłoczenia. Dobrze sprawdzają się punktowe źródła światła, w tym popularne ostatnio LED-y, które są nie tylko estetyczne i trwałe, ale również energooszczędne. I niekoniecznie muszą odpowiadać stylistyce nowoczesnej. Z powodzeniem współgrać będą z balkonem w żywych barwach bądź urządzonym w stylu tradycyjnym.

Elementy dekoracyjne

Na małym balkonie miejsca zawsze brakuje, ale dekoracje to taki detal, który jest w stanie zdziałać wiele. Przy ograniczonej przestrzeni wybierzmy więc kolorowe i ozdobne meble oraz fantazyjne kwietniki i donice na kwiaty. Dzięki takim zabiegom połączymy funkcjonalność z funkcją ozdobną.

Praktyczne wskazówki

Koniecznie pod uwagę należy wziąć stronę, po której usytuowany jest nas balkon, jak i obecność bądź brak zadaszenia. Ostre promienie słońca zniszczą rośliny światłoczułe, z kolei kapryśna pogoda jest w stanie zniszczyć nasze meble. Tym bardziej, jeśli są wykonane z naturalnych materiałów, nieodpornych na deszcz, śnieg czy wysoką temperaturę.

Urządzanie małego balkonu nie jest łatwym zadaniem. Trzeba się nieco nagimnastykować, by połączyć wszystkie funkcje pośród niewielkiej przestrzeni. Z naszymi wskazówkami jest to możliwe!

Jak urządzić mały balkon funkcjonalnie i pięknie? Jakie powinny być meble na mały balkon? Stawiajmy na prostotę i żywe barwy. Nawet na tak małej przestrzeni jest miejsce na fantazję i odwagę. Wystarczy dobry plan i odpowiednio dobrane elementy wyposażenia.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge