Lampa wiecznie modna? To możliwe!

Każdego roku możemy obserwować, jak rynek oświetleniowy dosłownie zalewają propozycje designerskich lamp. Ale i tych bardziej klasycznych czy nawet tradycyjnych. Wybór nie jest łatwy, również z tego względu, że ci, którzy chcą mieć zawsze modne wnętrza, będą musieli co jakiś czas zmieniać poszczególne elementy. A gdyby tak znaleźć oświetlenie, które zawsze będzie modne, niezależnie od tego, w jaki sposób zmienią się trendy wnętrzarskie za rok, dwa czy dziesięć lat?

Wybierz lampę stołową i odśwież swoją aranżację

Większość lamp, które goszczą w naszych wnętrzach, dopasowane są dość ściśle do wybranej aranżacji. Jeśli zmieniamy meble bądź inne elementy wyposażenia, często musimy również zmierzyć się ze zmianą całego oświetlenia. To spory wydatek i niemała inwestycja czasowa. W końcu niewiele można zrobić z mosiężnym żyrandolem, który nie do końca pasuje do klimatu industrialnego, zaś nowoczesny kinkiet, niekoniecznie wpisze się w atmosferę rustykalnego salonu.

Mamy jednak pewien gatunek oświetlenia, który pozostanie zawsze modny! I to za sprawą mało kosztownych, niewielkich i szybkich do wykonania modyfikacji. To lampy stołowe, które coraz częściej goszczą w naszych wnętrzach. Mobilne, stosunkowo lekkie i dostępne w pełnej palecie wykonań. Począwszy od tradycyjnych, przez klasyczne, aż po najbardziej ekstrawaganckie i awangardowe projekty, jakie dotąd widział świat.

Najbardziej wyjątkowe jest w nich to, że wystarczy zmienić abażur bądź klosz, by uzupełnić nową aranżację wnętrza. Subtelna podstawa, na której gościł tkaninowy abażur, roztaczający wokół siebie ciepłą atmosferę, może zostać zastąpiony metaliczną oprawą mieniącą się rozmaitymi barwami w słońcu. Idealną do wnętrza, które z banalnego i zwyczajnego, stało się nowoczesne, luksusowe i wysoce gustowne.

Niewielka modyfikacja, a jednak wielka możliwościami. Dająca gwarancję, że podstawowa konstrukcja lampy stołowej już zawsze pozostanie modną.

Zmień żarówkę, barwę światła i miejsce

Zmienić możemy nie tylko „górę” lampy stołowej. Skoro jest mobilna, ustawimy ją w dowolnym miejscu. Wystarczy tylko pamiętać o zaopatrzeniu w przewód stosownej długości. Zmieniając miejsce, możemy uzyskać odmienne efekty aranżacyjne, korzystając z różnorodnie padającej wiązki światła.

Inna żarówka, o odmiennej barwie czy też mocy, albo ledowa zamiast tradycyjnej. Chłodne światło zastępuje kolorowe. Ciepłe, które odpowiadało aranżacji romantycznej sypialni, teraz jest w stanie chłodną barwą otulić luksusowy, współczesny salon.

Ile głów, tyle pomysłów. Ile dostępnych konstrukcji, tyle indywidualnych kreacji wnętrzarskich. Jedno jest pewne – z lampą stołową wybrane pomieszczenia nie mają szans doświadczyć nudnej aranżacji.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge