Koperty bąbelkowe i ich praktyczne zastosowania

Rynek opakowań jest bardzo szeroki i pełen różnorodnych produktów. Od charakteryzujących się małymi i dużymi rozmiarami kartonów tekturowych, po niewielkie pudełeczka ozdobne; od poduszek powietrznych, które doskonale sprawdzają się między innymi do zabezpieczania na czas transportu przesyłek, po folię bąbelkową, znajdującą szereg rozmaitych zastosowań. Dziś chcę Wam jednak opowiedzieć o opakowaniu innym niż wszystkie. Niezwykłym, bo umożliwia zarazem pakowanie oraz ochronę przesyłanego towaru w czasie transportu.

Przygotowując towar do wysyłki za pomocą kartonów tekturowych, nadawca w celu jego zabezpieczenia  musi zastosować dodatkowe akcesoria do pakowania, które po pierwsze pozwolą wypełnić puste przestrzenie w kartonie i zamortyzować wstrząsy, po drugie umożliwią zaklejenie kartonu. Niezbędne będą tu zatem co najmniej dwa różne produkty – solidna taśma klejąca oraz wypełniacz do paczek, który skutecznie zabezpieczy przesyłkę przed uszkodzeniem. Zastosowanie samego kartonu jest bezcelowe, ponieważ nie da wystarczającej ochrony.

Z kolei stosując do pakowania folię bąbelkową, zapewnimy przesyłanym przedmiotom skuteczną amortyzację, lecz pominiemy zewnętrzną warstwę opakowania, które nie tylko dodatkowo ochroni, ale umożliwia też umieszczenie adresu przesyłki. Tymczasem koperty bąbelkowe…

Czas na efektywne i proste pakowanie

No właśnie, koperty bąbelkowe to fenomenalny produkt, który umożliwia zarazem pakowanie i zabezpieczanie przesyłek przed uszkodzeniem. Zbudowany jest z dwóch warstw:

  • zewnętrznej, wykonanej z solidnego papieru, czyli koperty,
  • wewnętrznej, wyściełającej od środka kopertę, czyli kieszeni wykonanej z folii bąbelkowej.

Tak zbudowane opakowanie nie tylko zapewnia skuteczną ochronę podczas wysyłki, ale jest znacznie wygodniejsze w użytkowaniu. Nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych akcesoriów do pakowania. Rolę wypełniacza pełni bowiem umieszczona w kopercie kieszeń z folii bąbelkowej, zamiast taśmy klejącej wykorzystujemy natomiast umieszczony na zamykaniu koperty solidny klej.

Koperta bąbelkowa i jej zastosowania

Choć koperty bąbelkowe są bardzo solidnym opakowaniem, znajdują zastosowanie do pakowania wyłącznie wąskiej grupy towarów. Największym ograniczeniem jest tutaj wielkość i kształt przedmiotów. Do rzeczy wielkogabarytowych, ciężkich oraz o nietypowych kształtach i ostrych krawędziach należy stosować inne, odpowiednie ze względu na ich cechy rodzaje opakowań. Jeśli jednak mowa o stosunkowo niewielkich przedmiotach, koperty bąbelkowe sprawdzają się wyśmienicie.

Małe przedmioty charakteryzujące się dużą wartością, delikatną strukturą, kruche oraz podatne na uszkodzenia mogą być zabezpieczane i przesyłane za pomocą kopert bąbelkowych. Opakowanie doskonale sprawdza się nawet przy wysyłce na znaczne odległości. Doskonale chroni znajdujące się wewnątrz przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi na skutek upadku, a także drganiami, wstrząsami itp. Właściwe zabezpieczenie gwarantuje znajdująca się wewnątrz koperty folia bąbelkowa. Pochłania drgania i amortyzuje wstrząsy.

Ten rodzaj opakowania doskonale sprawdza się do pakowania i zabezpieczania drobnej elektroniki, biżuterii i innych, niewielkich przedmiotów. Wystarczy schować towar do środka, zakleić kopertę i gotowe. Koperty bąbelkowe dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dlatego dostosowanie wielkości opakowania do gabarytów przedmiotu nie powinno stanowić problemu. Kluczowe dla podniesienia bezpieczeństwa przesyłek jest właśnie dostosowanie rozmiarów opakowania i przedmiotu. Warto pamiętać o tym przy wyborze kopert bąbelkowych.

 
Opublikowany w Inne

Dodaj komentarz

CommentLuv badge