Kinkiety w salonie - klasyczne, industrialne, nowoczesne

Kinkiety w salonie – klasyczne, industrialne, nowoczesne

Rodzaj oświetlenia należy dobierać do pełnionej funkcji. W zależności od tego, czy jest to oświetlenie ogólne, uzupełniające, czy funkcyjne oprawy mogą wykazywać różne cechy. Kinkiety w salonie zdecydowanie nie mogą stanowić oświetlenia ogólnego, zamiast tego mogą pełnić wiele innych funkcji. Te będą zależeć między innymi od ich budowy i formy.

Klasyczne kinkiety doskonale sprawdzą się we wnętrzach, w których widać umiłowanie do tradycji. Z kolei kinkiety industrialne zdecydowanie lepiej pasują do wnętrz minimalistycznych, pozbawionych zdobień i dekoracji, a oprawy nowoczesne we wnętrzach skromnych, ale eleganckich. Bardzo istotna jest jednak nie tylko forma, ale także funkcja opraw. A jaką funkcję będą pełniły kinkiety w salonie?

Mogą budować klimatyczny nastrój we wnętrzu

Miejsce montażu kinkietów warto przewidzieć we wnętrzu jeszcze na etapie remontu. Wtedy będzie możliwe odpowiednie przygotowanie instalacji elektrycznej i umieszczenie lampy dokładnie w tym miejscu, w którym życzy sobie tego użytkownik.

Jeśli ich montaż zostanie zaplanowany w strefie wypoczynkowej, możemy przypuszczać, że inwestorowi zależy na stworzeniu w mieszkaniu klimatycznej atmosfery. Ich umiejscowienie wynika z układu pomieszczenia oraz indywidualnych oczekiwań osób projektujących wnętrze. Najczęściej jednak kinkiety w salonie montuje się po obu stronach ustawionej w pomieszczeniu kanapy, narożnika lub innego mebla przeznaczonego do wypoczynku.

Kinkiety w salonie jako dekoracja

Warto zwrócić uwagę na inny sposób wykorzystania kinkietów, który w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To dekorowanie wnętrza za pomocą światła. Za pomocą kinkietów można podświetlać ściany o ciekawej fakturze, dzięki czemu powstaje niezwykła dekoracja ścienna. Można też zastosować niewielkie kinkiety, które same nie wyróżniają się formą, ale emitują wąską wiązkę światła, która prezentuje się bardzo dekoracyjnie. Zamontowanie kilku takich opraw pozwoli uzyskać niezwykły efekt świetlny.

Kącik czytelniczy dla zainteresowanych ciekawą lekturą

Kinkiety w salonie mogą stanowić także oświetlenie funkcyjne w miejscu wyznaczonym na kącik czytelnika. Jeśli użytkownik dostosuje model kinkietu do jego funkcji, ten doskonale sprawdzi się jako zamiennik lampy stojącej. Zamontowany na ścianie kinkiet powinien charakteryzować się ruchomym źródłem światła i dawać dużą swobodę w zakresie jego ustawienia. Możliwość regulacji snopem światła będzie stanowić duże udogodnienie i podniesie komfort korzystania z zaaranżowanego miejsca.

Kinkiet w salonie może prezentować różny styl, uzależniony od tego, z jakim wystrojem chcemy go skomponować. Szeroki wybór modeli opraw daje projektantom wnętrz duże możliwości podczas tworzenia aranżacji. Charakteryzujące się prostą budową, a zarazem eleganckie kinkiety techniczne, a może montowane na ścianie bogato zdobione, pełne blasku i cechujące ciekawym kształtem oprawy w stylu glamour? Producenci oświetlenia zadbali o to, by każdy klient znalazł coś dla siebie. A Ty, jakie kinkiety w salonie preferujesz?

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge