Duże lampy podłogowe do przestronnych salonów. Atrakcyjny wystrój!

Zastosowanie jedynie oświetlenia sufitowego w salonie, jest już mało praktyczne i jeszcze mniej ciekawe. Duże lampy podłogowe to pomysł nie tylko na urozmaicenie tej przestrzeni, ale przede wszystkim uczynienie jej znacznie bardziej komfortową. Do tego klimat wnętrza – równie ważny i walory dekoracyjne, jakich nie sposób odebrać żadnym lampom podłogowym!

Duże lampy podłogowe na wysięgniku

Przestronne salony dają ogromne pole do popisu ich użytkownikom. Takie pomieszczenie można podzielić na strefy, pozostawiając otwartą przestrzeń. Przy jednej ścianie urządzić miejsce do pracy, najlepiej w okolicach okna, by było jasno. Przy przeciwległej stworzyć zaś kącik wypoczynkowy, do wspólnego spożywania posiłków i spotkań z rodziną lub znajomymi. To jedynie dwie propozycje warte rozważenia, bo tak naprawdę każdy ma inne potrzeby i wymagania.

Niezależnie od wydzielanych stref w salonie, warto postawić na duże lampy podłogowe na wysięgniku. Przestronny pokój sprawia, że spore rozmiary lampy nie stanowią najmniejszego problemu. Co więcej, są wręcz wskazane, bo oświetlenie zbyt małe, niskie, staje się po prostu niezauważalne, ginie w tłumie aranżacyjnym. Lampa na wysięgniku może stanowić uzupełnienie oświetlenia głównego. Jeszcze bardziej rozjaśnia salon, a także sprzyja tworzeniu wyjątkowej atmosfery. Wiele zależy nie tylko od miejsca jej ustawienia, ale i kształtu oraz koloru zastosowanego klosza.

Lampy z dodatkowymi funkcjonalnościami

Lampa podłogowa to dziś propozycje, które głównie bazują na smukłej nóżce, stabilnej podstawie i obszernym kloszu. Na rynku znajdujemy jednak duże lampy podłogowe, które posiadają dodatkowe funkcjonalności. Ciekawym i zarazem praktycznym rozwiązaniem jest uzupełnienie o niewielki stoliczek. Światło spełnia swoją rolę, minimalistyczny stoliczek przydaje się z kolei jako wygodna półka lub miejsce pod unikatową ozdobę, która jeszcze atrakcyjniej prezentuje się w świetle.

Kształt i kolor klosza

Jak dobrać kształt klosza? Który kolor będzie lepszy? Odnośnie kształtów warto kierować się docelową aranżacją salonu. Jeśli mówimy o klasyce, niepowtarzalnej estetyce, zachowaniu harmonii, sprawdzać się będą geometryczne kształty. Całość nie powinna być zbyt fantazyjna, bo nie będzie pasować do tradycyjnego wnętrza.

Duże lampy podłogowe z ażurowym kloszem bądź całkowicie go pozbawione, sprawdzają się w salonach nowoczesnych. Są dobrym pomysłem do wystrojów industrialnych i modnych loftów.

Co z kolorami? Im jaśniejszy klosz, im bardziej transparentne szkło, tym lepiej rozjaśnione wnętrze. Do stref dziennych jest to komfortowe rozwiązanie. Z kolei chęć uzyskania przytulnej atmosfery, a wręcz romantycznego nastroju, powinna nas zaprowadzić w kierunku kloszy ciemniejszych, również tych całkowicie zamkniętych.

Z tak dobranym oświetleniem można wyeksponować każdą aranżację. Duże lampy podłogowe do równie dużych salonów, to sposób na modne wydanie i większy komfort korzystania z wnętrza.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge