Dekoracje do okien - pomysły na ciekawe aranżacje

Dekoracje do okien – pomysły na ciekawe aranżacje

Wygląd okien odgrywa bardzo ważną rolę dla wystroju całego wnętrza. Dekoracje do okien mogą różnić się między sobą w zależności od stylu, w jakim zaaranżowano pomieszczenie, ale i gustu domowników oraz ilości światła dziennego, jaka wpada do wnętrza. Sposobów na udekorowanie okien jest bardzo dużo. Możesz postawić na zwiewne firany, które osłonią wnętrze mieszkania przed wścibskim wzrokiem, rolety rzymskie, żaluzje, rolety zewnętrzne, zasłony czy rolety tkaninowe. Wybór należy do Ciebie.

W jaki sposób zaaranżować wygląd okna w swoim domu? Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Dekoracje do okien w istotny sposób wpływają na wygląd pomieszczenia i panującą w nim atmosferę. Dzięki nim można stworzyć swój własny, prywatny azyl, który osłonięty przed oczami ciekawskich, można też nadać pomieszczeniu wyjątkowo nowoczesnego, eleganckiego wyglądu, a innym razem sprawić po prostu, że będzie bardziej przytulne. Jaki rodzaj dekoracji wybierzesz?

Firany w moich oknach

Dekoracje do okien z udziałem białych firan i towarzyszących im zasłon, to chyba najbardziej klasyczna okienna aranżacja. Doskonale współgra z wieloma wnętrzami, ale najlepiej chyba sprawdza się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym i rustykalnym. W nowoczesnych wnętrzach firany spotykamy jako alternatywę dla innych aranżacji. Najczęściej są wtedy lekkie, zwiewne i przepuszczają dużo światła słonecznego.

Rolety rzymskie

Jakie inne dekoracje do okien możemy wykorzystać? Bardzo ciekawym rozwiązaniem są rzymskie rolety. Nowoczesne i niezwykle eleganckie prezentują się nadzwyczaj dobrze. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów, wzorów i stopnia przejrzystości zastosowanych tkanin, zainteresowani z łatwością odnajdą takie, które wpiszą się we wnętrza ich mieszkań. To dekoracje modna, wygodna i bardzo praktyczna.

Okiennice – nietypowe dekoracje do okien

Nietypowe, a raczej rzadko spotykane, ale tylko u nas. W krajach śródziemnomorskich możemy spotkać się z nimi znacznie częściej. Niezaprzeczalnie są niezwykłą ozdobą fasady budynku. Jednak nie to jest ich główną rolą. Najistotniejsza jest ochrona wnętrza pomieszczenia przed palącymi promieniami słonecznymi. Stąd właśnie są tak powszechne w gorącym klimacie.

Rolety zewnętrzne

Podobne zastosowanie mają też rolety zewnętrzne, dość modne w naszych domach w ostatnich latach. Nie tylko chronią wnętrze mieszkania przed nagrzaniem, ale zapewniają też prywatność mieszkańcom. Zdania co do ich uroku są podzielone. Niektórzy twierdzą, że nie są ładne, inni, że stanowią prawdziwą ozdobę domu. Pełnią też jeszcze jedną ważną rolę. Odpowiednio dobrane rolety zewnętrzne ochronią mieszkanie przed wtargnięciem do niego niepowołanych osób.

Rolety tkaninowe

To dość powszechne rozwiązanie w naszych domach. Wyglądają ładnie i mogą stanowić prawdziwą ozdobę okien w Twoim domu. Dostępne w rozmaitych kolorach i wzorach, z łatwością wpisują się we wnętrza różnych pomieszczeń. Montuje się je wraz z prowadnicami lub bez nich. Odsłaniają przed słońcem, wścibskim wzrokiem i stanową dekorację.

Drewniane żaluzje

To rozwiązanie zdecydowanie rzadsze w naszym kraju, choć nie ulega wątpliwości bardzo eleganckie i praktyczne. Tu znów najistotniejsza funkcja to osłona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. O tym rozwiązaniu powinni pomyśleć wszyscy, którzy lubią drewniane dodatki do domu.

Dekoracje do okien mogą przybierać różną formę. Ich dobór powinien zależeć przede wszystkim od aranżacji wnętrza, jego nasłonecznienia oraz stanowić praktyczne i wygodne dla domowników rozwiązanie.

 

Jedna myśl na temat “Dekoracje do okien – pomysły na ciekawe aranżacje

Dodaj komentarz

CommentLuv badge