Dekoracje na meble – ozdobne oświetlenie

Dekoracje na meble potrafią wyeksponować wybraną aranżację. Nierzadko spełniają funkcje praktyczne, innym razem po prostu zdobią. W zależności od wybranych elementów, są w stanie przejąć na siebie odmienną rolę, tym samym tworząc unikalny wystrój. A gdyby tak dekoracje na meble przybrały formę oświetlenia? Przyglądamy się dostępnym możliwościom.

Dekoracje na meble – bawełniane kule

Bawełniane kule, bliżej nam znane jako cotton balls, łączą efekt dekoracyjny z walorami, jakie oferuje oświetlenie. Niewielkie, ale bardzo efektowne. Dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, a nawet z możliwością samodzielnego zestawienia kul w różnych barwach. Zawieszone na sznurkach o różnej długości, mogą być układane w dowolny sposób, między innymi na meblach. Oplecione wokół lustra, zdobiące piękne ramy ze zdjęciami, urozmaicają domową aranżację, a przy tym wprowadzają przytulny klimat wnętrza.

W kulach stworzonych z nitek, wzmacnianych w taki sposób, by całość przyjęła sztywną formę, umieszczane są niewielkie światełka LED-owe. Takiej formy dekoracje na meble są bezpieczne w użytkowaniu, bo nie nagrzewają się. Mogą zagościć w dowolnym pomieszczeniu, również na meblach wybranych do pokojów dziecięcych. Jest jeszcze jeden atut takiego rozwiązania. Cotton balls dają ciepłe, przytulne, subtelne światło, nie pobudzają, dzięki czemu w pokojach maluchów pozwalają najmłodszym łatwiej zasnąć.

Klasyczna lampa stołowa

Lampa stołowa to kolejna propozycja. Opatrzona ciekawym kloszem, na rzeźbionej nóżce, ceramicznej lub gipsowej, którą można pomalować na dowolny kolor, prezentuje się bardzo ciekawie. Ozdobą może być tkaninowy abażur. Grubszy materiał przepuszcza mniej światła. Taka lampka ustawiona w sypialni, na komódce lub szafce nocnej, zapewnia lekko przytłumione światło, o ciepłej barwie. Nie pobudza, za to pozwala wyciszyć się tuż przed snem. Z drugiej strony wiązka światła jest na tyle wyrazista i oświetla fragment wybranej powierzchni, pozwalając uraczyć swój umysł lekką lekturą przed zapadnięciem w spoczynek nocny.

Jeśli dekoracje na meble mają za zadanie dodawać elegancji, nadawać charakteru wyrafinowania wnętrzom, oświetlenie może obfitować w kryształki i szklane elementy. Do tego metal, który komponuje się w duecie ze szkłem. Dana lampa będzie świetnie prezentować się zarówno będąc włączona, jak i wyłączona.

Dekoracje na meble w postaci modnej lampy podłogowej

Nie zapominamy o lampie podłogowej. Oryginalna, ciekawa, bardzo praktyczna. Mobilna, co jest jej ogromnym atutem. Można swobodnie przymierzyć w kilku pomieszczeniach, konkretnych miejscach, w jaki sposób się prezentuje.

Lampa podłogowa ma prostą konstrukcję, ale sama w sobie ozdabia wnętrza. Nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić ją blisko komódki i światło skierować na poszczególne elementy dekoracyjne, podkreślając ich walory.

Dekoracje na meble w postaci cotton balls, lamp stołowych czy też z zastosowaniem światła oferowanego przez lampę podłogową? Każda z powyższych propozycji może wprawić w zachwyt!

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge