Dekoracja światłem – uczyń wnętrze niepowtarzalnym

Oświetlenie, które zaplanujesz w odpowiedni sposób, wpłynie na Twoje samopoczucie i nie tylko. Sztuka, jaką stanowi dekoracja światłem jest znana nie od dziś. To właśnie kierując światło w górę bądź w dół, decydując o jego mocy, jak i barwie, jesteśmy w stanie wydobyć z wnętrza to, co najpiękniejsze. Ukryć mankamenty. Uzyskać połączenie funkcji praktycznych wraz z dekoracyjnymi.

Dekoracja światłem w salonie

W salonie musimy zadbać o różnorakie oświetlenie. Tu wykonujemy całe mnóstwo czynności. Pomieszczenie staje się zatem miejscem reprezentacyjnym, gdzie przyjmujemy gości, a czasami również dodatkową sypialną dla bliskich, którzy chcą przenocować. W salonie odbywają się spotkania towarzyskie. Tu wspólnie spożywamy posiłki z rodziną, ale i odpoczywamy.

Na pierwszym miejscu stawiamy oświetlenie centralne. Rozproszone, o ciepłej barwie niezbyt dużej mocy, by nie raziło. Lampa lub żyrandol zwisający z sufitu ma dawać światło zbliżone do naturalnego. W całym pomieszczeniu. Ale nie musi być nudno i zwyczajnie. Wybierając ozdobne klosze transparentne sprawimy, że dekoracja światłem przyciągnie uwagę. Salon uczyni przyjaznym i zachęcającym do przebywania w nim.

Na bocznych ścianach, przy łóżku, ale i w ciemnych kątach zadbajmy o lampy podłogowe bądź kinkiety. W ten sposób nie będzie nas razić mocne światło wieczorową porą. Poza tym oszczędniej jest włączyć kinkiet do czytania, który daje niewielki strumień światła.

W przestronnym salonie można pokusić się o taśmy LED, które stworzą fantazyjną grę świateł. Podkreślą zdobienia, rzeźby, obrazy czy wybrane półki. LED-y pozwalają także na zastosowanie kolorowego światła. A to nic innego, jak właśnie dekoracja światłem.

Przyjazna łazienka

W łazience lub pokoju kąpielowym spędzamy sporo czasu na czynnościach pielęgnacyjnych. Tutaj również nie obejdzie się bez oświetlenia centralnego. Ciekawym rozwiązaniem są halogeny umieszczane w podwieszanych sufitach. Nie tylko praktyczne i zajmujące mało miejsca, ale spełniające funkcje dekoracyjne.

Dodatkowe źródło światła jest niezbędne w pobliżu lustra. Najlepiej rozmieścić je symetrycznie, w stosownej odległości. W nowoczesnej łazience, gdzie dominuje biel, metal i szkło, można postawić na zimne światło i otwarte klosze.

Wyrazista i przyciągająca uwagę kuchnia

Kuchnia jest sercem domu. Tu nie tylko gotujemy, ale i spożywamy posiłki czy nawet urządzamy małe przyjęcia dla znajomych. To trudne pod względem aranżacji pomieszczenie, bo musi łączyć w sobie wiele funkcji. Musimy znaleźć miejsce na ogrom elementów wyposażenia, a do tego dekoracje. Te ostatnie nadadzą klimatu i zaznaczą charakter oraz styl kuchennego wnętrza. Do kuchni warto wybierać ciepłe światło. Ponownie stawiając na centralne oświetlenie oraz dodatkowe punkty doświetlające, między innymi sprzęty AGD czy okolice blatu roboczego.

Wykorzystajmy światło i jego możliwości. Nie tylko stawiając na klasyczne i bezpieczne rozwiązania. Dekoracja światłem to świetny sposób na stworzenie unikatowego wnętrza.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge