Celofan - od święta i na co dzień

Celofan – od święta i na co dzień

Rynek opakowań jest szeroki i zróżnicowany. Niektóre z dostępnych na nim materiałów znajdują zastosowanie do pakowania prezentów, upominków i pamiątek, inne wykorzystuje się w branży spożywczej, budowlanej, ogrodniczej i wielu innych. Z częścią spotykamy się przy wyjątkowych okazjach, z innymi mamy styczność na co dzień. A jak jest w przypadku folii celofanowej?

Czym jest celofan?

Celofan może nie jest tak powszechnie spotykanym opakowaniem, jak folia bąbelkowa, czy kartony tekturowe, nie mniej jednak doskonale sprawdza się w branżach, w których znalazł zastosowanie. Dzięki temu jest w nich z powodzeniem stosowany i ceniony za swoje właściwości.

Celofan to przezroczysta lub barwiona folia celulozowa, którą otrzymuje się z regenerowanej wiskozy. Jego cechą charakterystyczną jest połyk oraz szeleszczący odgłos, który możemy usłyszeć przy poruszeniu. Cenioną zaletą natomiast jest to, że zapakowane w celofan produkty prezentują się bardzo efektownie, a ich kolory robią wrażenie bardziej żywych i wyrazistych. Dzięki temu zapakowane w celofan przedmioty wyglądają bardzo dekoracyjnie. I to właśnie jest jedno z najczęstszych zastosowań tego materiału – ozdobne opakowanie na wyjątkowe okazje.

Celofan zdobi i dekoruje

Na właściwościach celofanu doskonale poznali się producenci i sprzedawcy pamiątek, upominków i podarków. Zapakowane w nią przedmioty wyglądają bardzo dekoracyjnie i zachęcają swoim wyglądem do ich kupowania. W ten sposób pakuje się między innymi pamiątki okolicznościowe – z okazji ślubu, Pierwszej Komunii Świętej albo innej, wyjątkowej okazji.

W folię celofanową często zapakowane są także takie produkty jak przeznaczone na sprzedaż kosmetyki albo słodycze. Zastosowanie tego opakowania wzrasta w okresie zbliżających się świąt, mikołajek i walentynek, kiedy ludzie chętnie obdarowują się prezentami.

Folię celofanową dostrzeżemy też z pewnością w kwiaciarniach. Ozdobione nią bukiety okolicznościowe wyglądają bardzo efektownie i doskonale się prezentują. To w kwiaciarniach właśnie często możemy zobaczyć celofan barwiony, choć z pewnością spotkamy się z nim również przy okazji prezentów mikołajkowych dla dzieci.

Nie tylko od święta

Warto wspomnieć, że celofan ma znacznie więcej zastosowań i wykorzystuje się go nie tylko do dekorowania. Dzięki temu, że jest bezpieczny dla żywności, bez przeszkód może być stosowany w branży cukierniczej i wędliniarskiej. W sklepach zobaczymy zapakowane nim ciastka i ciasta, a także słodycze. Z kolei w branży wędliniarskiej wykorzystuje się go jako osłonkę niektórych wędlin.

Folia celulozowa ma właściwości, które doceniło wielu producentów i sprzedawców. Służy jako opakowanie dekoracyjnie i nie tylko. Na tle innych folii wyróżnia się wyjątkowym wyglądem. Jej połysk sprawia, że zapakowane w nią przedmioty wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie. Kartki okolicznościowe, prezenty, podarki, pamiątki z wakacji – możliwości zastosowania celofanu jest bardzo wiele.

 

Dodaj komentarz

CommentLuv badge